Nyheder

Klubbens nye hjemmeside er klar

Så skete det – Klubbens hjemmeside har fået en brush up og nye funktionaliteter. Alt sammen for at forbedre kommunikationen mellem klubben og medlemmerne. Vi har også fået mulighed for at lave billed galleri – lidt smartere end tidligere.

Det er tanken at den løbende dialog mellem medlemmerne sker på Facebook gruppen (som du kan linke til via hjemmesiden) – hvor I kan bloggen som I plejer. Hjemmeside vil så være den mere formelle del af klubben – hvor vi fortæller om arrangementer og tiltag som er til gav for alle.

Her i starten håber vi på jeres forståelse (der er bl.a. links som skal opdateres) og vi skal lære det nye at kende.

Vi høre gerne fra jer med ris og ros til hjemmesiden.

Tak til Preben fra Montahko Rideudstyr

 

De bedste hilsner

Web udvalget

Kim/Gitte/Toni

webmaster@albertslundrideklub.dk